مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. پیمان

  ما یک گروه ۴ نفری مبتدی بودیم که از طبیعت زیبا و فعالیت هیجان انگیز در تنگه بوچیر بهره بردیم. هماهنگی ها را با آقای میثم زارعی انجام دادیم. متاسفانه شب پیش از برنامه مشکلی برای آقای زارعی پیش آمد و ایشان دو نفر دیگر را برای لیدری با ما فرستادند. من تاکید جدی داشتم که ریسک نکنیم. ولی ایشان از لیدر اصلی بسیار تعریف کردند.
  لیدر دارای مهارت فرود با طناب، با مهارت رهبری بسیار پایین. تمام مسیر بی توجه به افراد جلوتر حرکت میکرد. کمک لیدر فردی بسیار زحمتکش و مسئولیت پذیر که پشت گروه حرکت میکرد. از آنجا که مسیر پرخطر است لازم است حتما فردی که جلوتر است به بچه ها در مورد وجود صخره و … اطلاع دهد که لیدر این موضوع را رعایت نمیکرد. یکبار با سر خوردن همزمان یکی از بچه ها و کمک لیدر خطر از بیخ گوشمان گذشت. ولی شکر خدا کمک لیدر پرت نشد.
  در بخش دوم مسیر یکی از افراد ما جدا شد که ما سریعتر حرکت کنیم و به پرواز برسیم. در یکی از مسیرهای سر خوردن من کوله طنابها را پایین انداختم ولی لیدر عکس العملی نشان نداد. بعد که دیدم کوله زیر آب میرود ایشان را صدا کردم که کوله را از آب بردارد که گفت من فاصله دارم خودتان برش دارید. در نتیجه کوله زیر آب رفت و ما دو ساعت در تنگه گیر افتادیم تا با فداکاری کمک لیدر و رساندن نیروی کمکی ما از تنگه بیرون آمدیم. بعد هم لیدر اصلی گفت که فکر میکرده کوله روی آب میماند. متاسفانه با تمام تلاش و عجله ما و بیش از ۳ ساعت استرس و بی تفاوتی لیدر ما به پرواز نرسیدیم و هر فرد مجبور به پرداخت هزینه برای یک روز اقامت بیشتر و بلیط پرواز شد.
  پس از رسیدن به تهران من یک ساعت وقت گذاشتم تا با آقای زارعی در مورد مشکلات صحبت کنم و ایشان متوجه اشتباهات این تور بشوند که فایده ای نداشت و ایشان صرفا مشکلات را گردن ما انداختند و از پذیرش مسئولیت شانه خالی کردند. و برای هر پیشنهادی به جای تشکر ازما، صرفا توجیه می آوردند.
  ناچار من این متن را نوشتم که در مورد این سفر اطلاع رسانی کنم و دیگران به خصوص مبتدیها قبل از سفر جدی تر با لیدر مسائل را هماهنگ کنند.
  نقاط مثبت سفر:
  -طبیعت زیبا و بکر
  -فعالیت پر هیجان
  -کمک لیدر مسئول
  -در آن شرایط پراسترس آقای زارعی اصراری برای تسویه حساب نکرد ( من مبلغ باقیمانده را پس از یک هفته واریز کردم که از عدم حذف این متن مطمئن شوم)
  نقاط منفی سفر:
  -با توجه به کم تجربگی لیدر این سفر برای افراد مبتدی نامناسب است. امکان آسیب جانی
  -محل اقامت بسیار ابتدایی و نامناسب. فرشها پر از خاک. حتی سیفون کار نمیکند.
  -عدم توانایی پذیرش پیشنهادات و خطاها توسط آقای زارعی و برخورد بعضا بی ادبانه ایشان: “شما خودتان مسئول ایمنی خودتان هستید” و “ما خر دیگران نیستیم که کوله ها را حمل کنیم”

  پاسخ
  1. تحریریه جانکتایم

   خیلی متاسف هستم از اینکه این اتفاق براتون افتاده، امیدوارم دوستان که تور میبرند مسئولانه و حرفه ای رفتار کنند تا خاطره بد برای هیچ کس باقی نمونه.

   پاسخ
 2. سارا

  سلام و عرض ادب ابتدا خوشحالم که به همچین جای بکر و زیبا رفتید اما متاسفام از این نوع رفتار لیدر این تور که واقعا عدم مسئولیت ایشان را می رساند و انهایی که مسئولیت خطیر لیدری را می پذیرند در وهله ی اول باید مسئولیت پذیر و فداکار باشند و ار خود گذشتگی زیادی داشته باشند. اما باز جای شکرش باقیست که شما عزیزان صحیح و سالم برگشتید و از این سفر بسیار زیبا و دلنشین لذت ببرید/ باشد که ما شاهد همچین گزارش هایی نباشیم / شاد ، موفق و پیروز باشید

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام مطالب این سایت توسط تیم جانکتایم گردآوری شده و استفاده با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و توسعه : گروه طراحان ستی